29.8.2011
Vplyv slovenskej politiky na maďarskú sa často preceňuje. Myslí si to predseda Strany maďarskej koalície (SMK) József Berényi, podľa ktorého maďarská politika oveľa viac ovplyvňuje slovenskú politiku ako naopak. Nepredpokladá tiež, že by slovensko-maďarská konfrontácia slúžila premiérovi Viktorovi Orbánovi prekryť ekonomické problémy v Maďarsku. Berényimu sa zdá, že vzájomné vzťahy sú z pohľadu Slovenska pod neuveriteľným vplyvom emócií a až nepochopiteľného strachu z Maďarska. "Pre mňa je niečo nepredstaviteľné, akým spôsobom sa na Slovensku argumentuje možným nastolením Veľkého Uhorska," uviedol s tým, že podľa neho ide o úplný nezmysel.Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu
o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné
Domáce
Zaujímavé
Ekonomika
Politika
Šport
Krimi
Veda a technika
Zaujímavosti
Zdravie
Kultúra
Video
Berényi: Slovensko má nepochopiteľný strach z Maďarska
Foto: TASR
Súvisiace články v iných médiách
tasr.sk : BUGÁR:Problém v slovensko-maďarských vzťahoch je v rozdielnom videní práv menšín hnonline : Berényi: Vplyv slovenskej politiky sa preceňuje
Komentáre
29.8.2011 | 23:13Longy
Barátom Berényi, mimochodom už len občan Maďarska, plní dobre úlohu 5. kolóny. Slováci si ale dobre pamätajú 3 vojenské útoky z Maďarska v minulom storočí. A kto ťa napadol 3-krát, môže to urobiť aj štvrtý -je to omnoho rozumnejší postoj ako slepá dôvera. A prečo aj? To v Maďarsku pochodujú gardy, vládne štvavá rétorika - a Berényiho šéf (na obrázku) nosí na aute mapu Veľkého Magyarországu.
Honvédi proti Slovensku v 20. storočí
1919
[16. júna 1919] Maďarskí boľševici, ktorí vojensky napadli Slovensko, vyhlásili v Prešove samostatnú Slovenskú republiku rád. Počas okupácie sa okupačné vojsko, Červená stráž a Červená armáda, dopustili hrozných násilností a neľudských trýznení zajatých vojakov i civilných osôb. Najhorších ukrutností sa dopúšťali bandy mladých boľševikov, ktoré sa nazývali „Leninove deti".
1939
[23. marca 1939] Maďarské vojenské jednotky napadli územie Slovenskej republiky tromi prúdmi z územia Podkarpatskej Rusi, ktorú krátko predtým začali okupovať (napriek – alebo vďaka tomu, že polroka predtým, 2.11. 1938 sa Horthymu, za blahosklonnej pomoci Ribbetropa na Viedenskej arbitráži, podarilo odrhnúť od Slovenska 10.390 km2 s 860.000 obyvateľmi).
1968
[20. - 21. augusta 1968] Vojská piatich komunistických štátov Varšavskej zmluvy (ZSSR, východné Nemecko, Poľsko, Maďarsko a Bulharsko, teda s výnimkou Rumunska) bez vypovedania vojny vtrhli v noci do Československa, obsadili jeho územie a zmocnili sa kontroly štátu. Desaťtisíce maďarských vojakov obsadili južné okresy Slovenska.
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk